Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie

za spóźnienie się na lekcję wymierzona została Ani ciężka kara w postaci towarzyszenia Gilbertowi w ławce. Wszystko to razem sprawiło, że dziewczynka postanowiła nie chodzić do szkoły i swoje postanowienie traktowała całkiem poważnie.

Coraz więcej było więc w życiu Ani poważnych przejść. Następnym okazało się niewinne spotkanie z przyjaciółką, podczas którego pomyliły się Ani butelki i niechcący upiła Dianę winem. Pani Barry, mimo tłumaczeń Maryli, nie potrafiła zrozumieć nieuwagi Ani i przyjaźń dziewczynek została wystawiona na poważną próbę. Otóż nie mogły się one spotykać, a wtedy jak wiadomo trudno dzielić się sekretami, smutkami i szczęściem. Jedynym sposobem na widywanie ulubionej koleżanki był powrót do szkoły. To oznaczało również ponowne spotkanie z Gilbertem, które jednak tym razem zamieniło się w wyścig do wiedzy.

Okrężną drogą, bardzo przy tym wyboistą i trudną, rozwiązała się też sprawa z przyjaźnią Diany. Podczas nieobecności Maryli przybyła na Zielone Wzgórze Diana. Okazało się, że malutka Minnie zachorowała i potrzebuje natychmiastowej pomocy. Ania spisała się na medal i to wydarzenie było kluczowe w relacjach obu dziewczynek. Pani Barry z wdzięczności cofnęła swój surowy zakaz i odtąd przyjaciółki znów mogły się spotykać.

Tymczasem stosunki z Gilbertem wciąż oparte były na dawnych urazach Ani. Podczas pewnego występu chłopak recytując wiersz wpatrywał się w swoją ukochaną, a ta bez najmniejszego zainteresowania zalotnikiem czytała właśnie jakąś książkę.

Na Zielonym Wzgórzu wciąż dzieją się różne sprawy, toczy się życie i fantazja Ani kwitnie.  Całym sercem próbuje ona włączyć się w normalne życie rodzinne, toteż gdy wizytę zapowiada pastor ze swoją żoną dziewczynka bierze na siebie przygotowanie ciasta. Bardzo się stara, ale wszystko ma dość komiczny finał.


Komentarze

    9 + 4 =    
~ Michał
2022-06-05 20:23:24
Streszczenie fajne